mxfej

Hírek, újdonságok, aktualitások, érdekességek
USB-kulcs

  Mindenféle kivehető tárolót kitiltanak az IBM cég területéről, az adatlopások megelőzése miatt
  Mindent ellop a mobilokról egy új androidos vírus >>>
  Sok sebezhetőségen javított a Firefox, új védelmi megoldások a 60-as verzióban >>>
  Egyszerűen kezelhető.
Extra biztonságos.

USB 2.0 , 4 - 32GB kapacitás
FIPS 140-2 Level 3 minősítés
FIPS PUB 197 minősítés
IP57 minősítés (por- és vízálló)
AES 256-bit hardveres titkosítás - szoftverek nélkül
Operációs rendszer és platform független


Katonai szintű biztonság.
Az iStorage datAshur eszközök katonai szintű biztonságot nyújtanak hardveres titkosítással és PIN védelemmel.

PIN védelem.
Újratölthető akkumulátor segítségével az eszköz egy 7-15 számjegyből álló PIN kód segítségével oldható fel még a géphez történő csatlakoztatás előtt. Csatlakozáskor az akkumulátor automatikusan töltődik.

Brute force védelem.
A beviteli billentyűknek köszönhetően a key loggerek hatástalanok a datAshurral szemben, továbbá a beépített védelem 10 sikertelen próbálkozás után megsemmisíti a tárolt adatokat, így illetéktelenek nem férhetnek hozzá.

Automatikus zárolás.
Használat után eltávolításkor az eszköz automatikusan lezárja magát, így illetéktelenek nem férhetnek hozzá az érzékeny információkhoz.

Nincs szükség szoftverekre.
A datAshur eszközök mindent hardveresen oldanak meg, így nem szükséges semmilyen szoftver telepítése a gépekre. Csak feloldod a PIN kóddal, csatlakoztatod és már hozzá is férhetsz az adatokhoz. Bármilyen eszközön.

Admin és felhasználói PIN.
Az eszköz megkülönböztet adminisztrátori és felhasználói PIN kódokat, amik egymástól teljesen függetlenek. Az admin PIN segítségével az eszköz újra inicializálható.
  GDPR európai adatvédelmi rendelet 2018. május 25-én lép életbe >>>
 
GDPR:  a céges email cím is személyes adat >>>

Lefagyás elleni védelem az új Firefoxban >>>
  _Hardveres biztonságot követel meg a Windows 10-es eszközökön a Microsoft >>>
                                  OPREND INFORMATIKAI HÍRPORTÁL 

A Firefox böngésző hasznos új funkciói >>>
    Véget ért a Windows 10 ingyenes verziófrissítési lehetősége. >>>
  Alattomosan támad a vírustoplista zöldfülű károkozója >>>
  Kingston SSD
 
 
2016. augusztustól a Firefox is blokkolja a Flasht

Nemsokára a Firefox is drasztikusan csökkenteni készül az Abobe Flash használatot, a többi nagy böngészőhöz hasonlóan.

firefoxA Mozilla friss bejelentése szerint a böngésző blokkolni fogja a felhasználói szempontból nem nélkülözhetetlen Flash tartalmakat. A cég azt állítja, hogy mindez nem kevesebb, mint tíz százalékkal csökkenti az összeomlásokat és a böngésző kiakadásait. A blokkolt tartalmak köre kezdetben arra a listára szorítkozik, amit a Mozilla a Gighubon tett közzé, de később a feketelista bővülni fog.

2017-től a Firefox alapértelmezésben minden Flash tartalmat kattintásra indulóként kezel, vagyis az oldal betöltésekor nem játssza le automatikusan, csak ha a felhasználó kézzel hitelesíti.

A Firefox ezzel utolsóként csatlakozik a nagy böngészők Flash elleni kereszteshadjáratához.
A Chrome több, mint egy éve elkezdte blokkolni a nem létfontosságú Flash tartalmakat, az Edge áprilisban követte a példáját, az Apple pedig már 2013-es Safari 7-ben bevezette a Flash kattintásos indítását.

 
 
Hordozható adatbiztonság
Az igazi USB-kulcs

Hagyományos pendrájv kiegészítve egy alfanumerikus billentyűzettel, melyen a jelszó bevitelével zárható-nyitható az adatok hozzáférése.
A Kingston DataTraveler® 2000 megjelenése 2016. január 18-án várható, 16GB, 32GB, 64GB kapacitással.

Jellemzője a hardver-alapú, teljes lemezes 256 bites AES adattitkosítás az XTS mód.
A titkosítás nem a számítógépben történik, így a gépben nyomokat sem hagy.
Operációs rendszertől független és használható bármely USB 2.0 vagy USB 3.1 Gen 1 (USB 3.0) porton. Kompatibilis a Windows®, Mac OS, Linux, Chrome OS, Android, nem igényel drájverszoftvert vagy illesztőprogramokat. A tartós kialakítás víz- és pormentes, megvédi a meghajtót a mindennapi használat során előforduló sérülésektől.

További adatok >>
 

 

 

 

WiFi-s pendrive a SanDisktől

SanDisk Connect Wireless Stick, amelybe WiFi és akku is került.

Az USB stickeket általában bedugjuk a PC-be vagy notebookba és már indulhat is a másolás; azonban a mobil termékek előre törésével, és ahogyan a klasszikus számítógépeket egyre kevesebben használják rendszeresen, ez a megoldás szépen lassan kivitelezhetetlenné válik. Persze sok telefon kezeli az USB-s adattárolókat saját csatlakozóján keresztül is, így a piacon egyre több a microUSB csatolóval is felvértezett pendrive. Ez a megoldás mégsem igazán jó, mert a telefonon lógó adattárolók miatt minimum kényelmetlen.

A SanDisk éppen ezért úgy döntött, hogy ötvözi a klasszikus terméket a vezeték nélküli technológiával, így a Connect Wireless Stickbe WiFi adaptert és egy 4,5 órányi működést biztosító akkumulátort is szerelt. A pendrive vezeték nélküli hozzáférési pontot hoz létre, amelyhez bármilyen WiFi-s eszközzel csatlakozhatunk – egyszerre akár hárommal is. Androidra és iOS-re külön kliens is készült, ami az adatokhoz való hozzáférés mellett a mobil készüléken lévő adatokról biztonsági másolatot is tud készíteni. Minden más platformon, így akár számítógépről is, webes kezelőfelületen lehet az állományokhoz jutni. És persze ha van USB interfész, akkor működik az USB 2.0 csatlakozón keresztül történő hozzáférés is.

Amellett, hogy a CWS kitűnő megoldás gépek közötti adathordozáshoz, arra is remekül használható, hogy a microSD-kártyát fogadni nem képes telefonok kapacitását növeljük, és mondjuk a nyaralás során készült képeket, videókat azon tároljuk. A stick Európában egyelőre nem elérhető, az USA-ban viszont már meg lehet vásárolni, 16-128 GB-os kapacitással, 30-100 dolláros áron.

A SanDisk oldalára >>

 
Továbbra is káosz a Windows 10 kommunikációja

Szombaton még ingyenes, teljesen jogtiszta, Windows 10-zel kecsegtette a Windows Insider programban résztvevő tesztelőket a Microsoft, majd néhány órával később visszakozott, és utólag minden magyarázat nélkül átírta az eredeti bejelentés szövegét. Miközben a bejegyzés módosult, a fejlesztést vezető Gabe Aul továbbra is ingyenes, aktivált végleges verziót ígér a tesztelőknek. Windows 10 kommunikációs káosz, sokadik felvonás.

A teljes cikk elolvasása >>
 

 

Áprilisban végre „Autorun” mentes a havi vírus toplista

Az ESET minden hónapban összeállítja a világszerte terjedő számítógépes vírusok toplistáját, amelyből megtudhatjuk, hogy aktuálisan milyen kártevők veszélyeztetik leginkább a felhasználók számítógépeit. Erről a listáról tavaly szeptemberben tűnt el végleg a nagy múltú Conficker féreg, idén áprilisban pedig végre „Autorun” mentes a havi vírus toplista.

Az Autorun vírus hihetetlenül hosszúra nyúlt karrierje nem hónapokat, hanem éveket ölelt fel, pedig a megoldás adott volt ellene. A megfelelően beállított és naprakész vírusirtó használata valamint a javítófoltok letöltése és futtatása a védekezés szempontjából megfelelő eredményt hozott. Utóbbit azonban sajnos rengetegen elhanyagolták, ami aktívan hozzájárult a pünkösdi királyságnak cseppet sem nevezhető évekig tartó toplistás helyezéséhez.

A kiszorulók helyére újonc is érkezett a Win32/Adware.ConvertAd adware személyében. A jelenleg kilencedik helyen található kártékony programkód célja kéretlen reklámok letöltése és megjelenítése a számítógépen. Ez a típusú adware gyakran része más kártevőknek.

Új trendek is látszanak a kártevők világában, például korábban jellemzően csak asztali rendszereken bukkantak fel hamis antivírus alkalmazások, azonban újabban egyre gyakoribb jelenség ugyanez Androidos rendszereken is. Ugyancsak crossplatform irányba indultak el a ransomware-ek is, azaz a felhasználók állományait titkosító kártevők, amelyek csak váltságíj ellenében ígérik ezek visszaadását.

Emlékezetes, hogy Android rendszeren 2014 júniusában éppen az ESET kutatói fedezték fel a Simplocker nevű mobilos zsaroló programot. Számos esetben lehetünk tanúi annak is, hogy az alternatív platformokat is sikeresen tudják kompromittálni a támadók, legutóbb ez például a Linuxos szerverek esetén mutatkozott meg, ahol a Linux/Mumblehard a Linuxot és a BSD rendszereket futtató szervereket támadta meg. A kártevő elsődleges célja az volt, hogy a fertőzött eszközöket kéretlen leveleket küldő botnet kiépítésére használja fel.

A kártékony kódok egy jelentős részét teszik ki az úgynevezett kéretlen alkalmazások (Potentially Unwanted Applications, PUA), amelyek reklámokat jelenítenek meg, keresési találatokat manipulálnak, illetve kéretlen eszköztárakat telepítenek a böngészőnkbe és sok esetben a készítők szándékosan megnehezítik ezek szabályos eltávolítását is.

Összességében nem is az a kérdés, szükség van-e vírusirtóra vagy sem, hanem hogy milyen védelmi rétegeket akarunk használni, a rendszeres biztonsági ellenőrzések elvégzése pedig minden létező operációs rendszer és platform esetén elengedhetetlen.

 

4K videóhoz: Gyorsabban, még gyorsabban!

Kingston
                                  SDA3A Kingston UHS-I U3 SDHC/SDXC memóriakártya 9-szer gyorsabban olvas és 8-szor hamarabb végez az írással mint egy szokásos Class 10 osztályú memória kártya. A 90MB/S olvasási és majdnem azonos, 80MB/s írási sebességgel bőven túlszárnyalja a 4K2K videók rögzítéséhez és lejátszásához szükséges 30MB/s sebességet.

Az UHS-I U3 szabványnak megfelelő új kártyatípus 16GB, 32GB és 64 GB tárterülettel készül, ezekből gondolom a 64GB-os lesz az igazán népszerű. Kiválóan megfelel D-SLR és D-SLM kamerákhoz és 4K camcorderekhez.
Hamarosan széles körben elterjedtek lesznek a 1080p feletti felbontással rendelkező képrögzítők, amelyek ultraHD (2160p), 3D vagy 4K videókat képesek kártyára vetni. Egy USB 3.0 kártyaolvasóval a nagy(?), inkább extra nagy felbontású digitális TV adások is tárolhatók rajta.
Ez a merevlemezekhez mérhető sebesség lehetővé teszi, hogy a képeket akár közvetlenül a kártyán szerkesszük, de a le- és felmásolás is a gépünk merevlemezén megszokott idő alatt fog megtörténni.


 

Újabb forradalom a számítógépiparban

A felhasználó gondolata, nem csak a billentyűzet vagy az egér vezérelheti hamarosan a számítógépeket. 
A Die Welt című német lap online változata számolt arról be, hogy elsősorban a számítógépes játékok változnak meg: ha például a játékos arra gondol, hogy valamit fel akar emelni, akkor a monitoron egy szellemkéz azt megteszi. Ha a játékos mosolyog, azt teszi a monitoron az általa vezérelt figura is. Mindezt egy meglehetősen futurista kinézetű szerkezet teszi lehetővé, amelyet a játékos a fejére tesz.

Az amerikai Emotiv Systems fejlesztése az Epoc projekt nevet viseli, és képes a tudatos gondolatot, valamint az öntudatlan reakciókat, érzelmeket is megjeleníteni. Az elmúlt években voltak már hasonló kísérletek, de az Emotiv szerint ez lesz az első valóban működő rendszer, amely az agyáramok mérésével és kiértékelésével dolgozik. A rendszer a "Neuromancer" nevet William Gibson hasonló című könyvéből kapta, évekkel ezelőtt ő írta le, milyen elvek szerint működhet a gondolattal irányított komputer. A játékosok ezzel a szerkezettel egy lépéssel közelebb kerülnek a régóta áhított "teljes elmerüléshez" a virtuális világban.
"A technológiai innováció következő hulláma teljes mértékben megváltoztatja azt a módot, ahogy az ember és a számítógép együttműködik" - véli Nam Do, az Emotiv Systems elnöke. Szerinte elsősorban a játékszoftver gyártók profitálnak majd a fejlesztésből, mert ott az utóbbi fejlesztések igen hasonlóak voltak - írja a német lap.



vissza a lap tetejére
MOLIFIX a Computer-gyógyász
Informatika - Hardver - Szoftver
Copyright © 2006-2020 - Minden jog fenntartva!